Konferencja prasowa PWSZ w Elblągu

Konferencja prasowa PWSZ w Elblągu

W czwartek 9 maja br. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyła się konferencja prasowa poświęcona dwóm zagadnieniom: nowościom w ofercie kształcenia oraz tegorocznym Turbinaliom. W spotkaniu udział wzięli: Rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, Prorektor ds. Kształcenia dr Iwona Kijowska, Prorektor ds. Organizacyjnych dr Irena Sorokosz, Dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego mgr Teresa Kubryń wraz z zastępcą mgr Marzanną Tyburską, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego dr Mariusz Darabasz wraz z zastępcą mgr Katarzyną Olszewską. Gościem konferencji był Wiceprezydent Miasta Elbląg – Edward Pietrulewicz.

Spotkanie z mediami rozpoczęto od ogłoszenia otwarcia kolejnych studiów magisterskich, które niewątpliwie są ważnym krokiem naprzód w rozwoju Uczelni. Od nowego roku akademickiego w PWSZ w Elblągu będzie można podjąć naukę na jednolitych studia magisterskich oraz studiach II stopnia. Nowości te dotyczą oferty kształcenia w Instytucie Pedagogiczno-Językowym i Instytucie Ekonomicznym.

- Elbląg  jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem, więc uczelnia musi swoją ofertę wybić najwyżej jak to możliwe - mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk.  - Proponujemy zatem studia magisterskie - w tym roku cztery, a piąte planujemy na następny.

 

Drugim punktem spotkania było przedstawienie szczegółowego programu wydarzenia studenckiego pn. „FESTIWAL KULTURY STUDENCKIEJ - TURBINALIA 2019”  organizowanego w dniach 30-31 maja 2019 r. Przewodnicząca Rady Studentów Weronika Wójcik wraz z towarzyszącymi jej wiceprzewodniczącymi szczegółowo omówiła plan imprezy oraz wyjaśniła znaczenie myśli przewodniej, która widnieje zarówno na plakatach jak i koszulkach a jest nią „Kosmos”. Po raz pierwszy oficjalnie zadeklarowano, że gwiazdą Turbinaliów 2019 będzie zespół Mesajah oraz wysłuchano tegoroczną piosenkę, nagraną przez studentów naszej uczelni.

 

 

 


Data publikacji: 10 maja 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Galerie zdjęć

wszystkie galerie