Nauka i sztuka w PWSZ w Elblągu

„Festiwal Nauki i Sztuki w PWSZ w Elblągu”

 

23 maja 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu po raz kolejny odbył się piknik naukowy, którego celem było przybliżenie tematyki prowadzonych badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania.

W „Festiwalu Nauki i Sztuki PWSZ w Elblągu” zaprezentowano aż 30 stoisk z wielu dziedzin. Odwiedzający mogli uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, geografią oraz tematyką dotyczącą nauk prawnych, medycznych, kultury fizycznej.

- Tegoroczne przedsięwzięcie realizujemy pod nazwą „Festiwal Nauki i Sztuki PWSZ w Elblągu”. Rozszerzona oferta dotyczy stoisk nie tylko z dziedzin stricte naukowych, ale także z obszaru sztuki. Swoje stoiska zaprezentowały między innymi: Galeria EL i Teatr im. A. Sewruka  oraz Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna.  Tegoroczną ofertę  stoisk  wzbogacają również  prezentacje przygotowane przez Policję i Straż Pożarną. – mówi dr Irena Sorokosz, Prorektor ds. Organizacyjnych PWSZ w Elblągu.

Jak co roku gośćmi festiwalu byli: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorośli słuchacze. Specjalnie przygotowana oferta została odpowiednio dopasowana do szerokiego przedziału wiekowego odwiedzających. Dużą ciekawość wśród uczestników wzbudziły między innymi stoiska: „Przyrodnicze HOKUS-POKUS”, „Gry i zabawy matematyczne”, „Fraktale, kostka Mengera”, Chemia dla każdego”, „Laboratorium mydlane” oraz pokazy z ratownictwa medycznego.

Ponadto w ramach „Festiwalu Nauki i Sztuki PWSZ w Elblągu” odbył się konkurs matematyczny pn. „Żyjemy wśród liczb”, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.


Data publikacji: 23 maja 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu