Nowoczesny i skuteczny elbląski nauczyciel

Nowoczesny i skuteczny elbląski nauczyciel

W dniach 5-6 września 2017 roku w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyły się konferencje w ramach cyklu "Nowoczesny i skuteczny elbląski nauczyciel" organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego.

Pierwsza konferencja z dnia 5 września pt. "Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych wychowawczo? – kurs podstawowy" przeznaczona była dla pedagogów, psychologów oraz wychowawców.

Kolejna konferencja "Jak oswoić nowe media w szkole?" została przygotowana z myślą o nauczycielach elbląskich szkół podstawowych.

6 września odbyła się konferencja pt. "Profilaktyka i interwencja przemocy rówieśniczej w szkole" . W jej trakcie zostało poruszonych wiele istotnych zagadnień z zakresu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej w szkole, jak również zostały przedstawione metody rozładowywania tego typu zachowań.

Przedstawione zagadnienia przybliżył zebranym gościom prof. Jacek Pyżalski - Autor licznych publikacji z zakresu pedagogiki i promocji zdrowia. Współwykonawca, wykonawca, kierownik ponad 40 projektów krajowych i międzynarodowych m. in.: ACERISH 2(Adult Mentoring, Dragon Fly, ROBUSD, ECIP, We-can). Prowadził szkolenia dla akademickich wykładowców w programie szkoleniowym Europhamili Szkoła Zdrowia Publicznego (ENSP) Rennes, Francja (2003) oraz wykłady w ramach wymiany w Uniwersytecie w Orebro (Szwecja). Profesor Pyżalski przeszkolił ponad 3000 nauczycieli i innych profesjonalistów w zakresie radzenia sobie z niewłaściwymi zachowaniami uczniów.


Data publikacji: 12 września 2017


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry