Pozytywna decyzja Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w ostatnich dniach otrzymała pozytywną decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie nadania:

 

W związku z wprowadzonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmianami w zakresie kształcenia przyszłych nauczycieli, od nowego roku akademickiego w elbląskiej PWSZ-ce w Instytucie Pedagogiczno-Językowym rozpoczną się jednolite studia magisterskie na kierunkach: pedagogika specjalna oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Będą to pierwsze jednolite studia magisterskie w Uczelni.

W ramach kierunku pedagogika specjalna prowadzone będzie kształcenie w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wczesnego wspomaganie rozwoju dziecka.

- Program studiów magisterskich zawiera przedmioty specjalistyczne poszerzające wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie. Instytut Pedagogiczno-Językowy spełnia wszelkie wymogi zarówno co do kadry dydaktycznej, jak i warunków studiowania – mówi mgr Teresa Kubryń, Dyrektor IPJ PWSZ w Elblągu.

IPJ zwiększa również zakres specjalności w ramach kierunku pedagogika na studiach II stopnia o pedagogikę medialną oraz na studiach licencjackich o: logopedię i pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z terapią pedagogiczną.

 

Z kolei w Instytucie Ekonomicznym od roku 2019/20 będą prowadzone dwuletnie uzupełniające studia menadżersko-prawne kończące się uzyskaniem przez absolwenta tytułu magistra. W ramach tego kierunku prowadzone będzie kształcenie w specjalnościach: menadżer usług publicznych oraz menadżer analiz biznesowych.

- Absolwent studiów II stopnia  wchodzący na rynek pracy poradzi sobie z wyzwaniami stojącymi zarówno przed współczesnymi menadżerami podmiotów gospodarczych, jak i jednostek organizacyjnych sektora publicznego.  – mówi dr Mariusz Darabasz, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu.

Rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu już trwa. Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg

www.pwsz.elblag.pl

 

 

Biuro Informacji Rekrutacyjnej

tel. 55 629 05 54

e-mail: Turn on Javascript!

 

PWSZ w Elblągu #studiujzawodowo


Data publikacji: 07 czerwca 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Galerie zdjęć

wszystkie galerie