Rozmawiali o kobietach

Rozmawiali o kobietach

W piątek 8 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbyło się spotkanie pod hasłem „Kobieta XXI Wieku”. Organizatorami wydarzenia byli studenci Koła Naukowego Administracja Bezpieczeństwa Publicznego „Public Safety”. Wydarzenie miało   na celu refleksję nad zagadnieniem równouprawnienia płci w naszym kraju oraz przybliżenie statutu współczesnej kobiety.

Zgromadzeni w Auli PWSZ w Elblągu studenci, pracownicy,  uczniowie szkół średnich oraz słuchacze Uniwersytetów III Wieku wysłuchali wystąpienia na temat:  jak kształtowały się prawa wyborcze kobiet w ostatnim 100-leciu, jak kobietę postrzegali i opisywali poeci, jaki jest powód braku wizerunku kobiet na banknotach, co kryje się pod hasłem „Emerytura mama plus”, czym jest przedsiębiorczość u kobiet oraz jak aktualnie przedstawia się sytuacja kobiet w Arabii Saudyjskiej.

Miłym akcentem był występ muzyczny przygotowany przez zespół Lawa, w którego skład wchodzą uczennice Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach.

Na koniec spotkania wszystkie Panie  obdarowano tulipanami i zaproszono na przygotowany przez studentów słodki poczęstunek.

 

 


Data publikacji: 11 marca 2019


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Przewiń do góry