Witajcie w Polsce!

Witajcie w Polsce!

Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku elbląska PWSZ-tka w swoich murach gości studentów z zagranicznych uczelni partnerskich. W obecnym roku akademickim w ramach Programu ERASMUS+ z bogatej oferty kształcenia skorzysta łącznie 23 zagranicznych studentów z: Firat University (Turcja), Recep Tayyip Erdogan University (Turcja), University of South Bohemia (Czechy), University of Castilla-La Mancha (Hiszpania), Universidad de Oviedo (Hiszpania). Obcokrajowcy przebywający w Instytucie Politechnicznym, Informatycznym, Pedagogiczno-Językowym i Ekonomicznym wezmą udział w zajęciach na kierunkach: Pedagogika, Filologia angielska, Ekonomia oraz Mechanika i budowa maszyn. Podczas swoich pierwszych dni pobytu w naszym mieście, studenci spotkali się z uczelnianym koordynatorem programu ERASMUS+, zwiedzili elbląską starówkę oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Gdy dowiedziałam się , że jadę do Polski to pierwsze co mnie przestraszyło, to wasza zimowa pogoda. Poczytałam o Polsce trochę w Internecie i jestem  bardzo dobrze przygotowana.” - śmieje się Hatice, studentka Recep Tayyip Erdogan University z Turcji.

„Wybrałam Polskę, ponieważ bardzo polecał mi ten kraj mój brat, który do Wrocławia przyjechał studiować 3 lata temu. Jest to mój pierwszy wyjazd zagraniczny, więc bałam się tego co nie znane. Na szczęście Polacy są przyjaźni i czuję się tu bardzo dobrze” – mówi Adela, studentka University of Oviedo w Hiszpanii.

Polska jest pięknym krajem. Przyjechałem tu, ponieważ interesuje się słowiańską kulturą.  Planuję jak najlepiej wykorzystać pobyt w tym kraju. Poza studiowaniem chcę  zwiedzić jak najwięcej miejsc oraz poznać waszą historię” – mówi Hasan z Recep Tayyip Erdogan University z Turcji.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, a jego całkowity budżet wynosi 14,7 mld euro. Erasmus + powstał dla uczelni, ich studentów i pracowników. Wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni. Elbląska PWSZ do programu przystąpiła w 2005 roku, uzyskując Europejską Kartę Erasmusa, która uprawnia ją do realizowania wyjazdów w ramach programu. Co roku ponad 40 studentów odbywa zagraniczne studia lub praktyki. Z programu Erasmus+ korzystają również nauczyciele i pracownicy administracji poprzez udział w wyjazdach szkoleniowych i naukowych na terenie całej Europy. Jako partner europejski Programu, Uczelnia corocznie gości studentów i nauczycieli z  uczelni partnerskich.

Erasmus+ jest wspaniałą przygodą, pozwalającą m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przede wszystkim, przeżyć niesamowitą przygodę życia.

 


Data publikacji: 02 października 2018


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Galerie zdjęć

wszystkie galerie